Ataşehir’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nde...
Reklam

Ataşehir'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nde Seminer Düzenlendi

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nde Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından dikkat çekecek bir seminer düzenlendi.

26 Kasım 2019 - 12:39

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılan seminerde; ilk olarak Emine Bulut davasının avukatı Av. Turgay Özcan konuşmacı olarak söz aldı. Davanın detayları, kadınların korunma tedbirleri ve yasal boşluklar hakkında bilgiler verdi.

Seminerin devamında; Pedagog - Psikoterapist - Yazar Soner Koşan, ATA BAR DER’den (Ataşehir Barbaros Mahallesi Sosyal Dayanışma, Kültür ve Güzelleştirme Derneği) Av. Rahşan Küpeli ve AHBAP Yardımlaşma Derneği Genel Koordinatörü Gizem Morova konuştu.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ve çok sayıda Ataşehirlinin izlediği seminerde; kadınlara yönelik şiddet, bu şiddetle mücadele yöntemleri ve önlemler, şiddete uğrayan kadınların başvurabileceği yollar, kadın cinayetleriyle yitirilen canlar, medeni kanunun ilgili hükümleri gibi çeşitli konular ele alındı.

Seminer sonrası yapılan soru cevap bölümünün ardından konuşmacılara çiçek ve plaket verildi.

Kaynak: Ataşehir Belediyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ’TA DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ İÇİN FARKINDALIK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BEŞİKTAŞ’TA DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ İÇİN FARKINDALIK...
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi genç yetenekleri bekliyor
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi genç yetenekleri bekliyor