Atık Getirme Merkezi’nin kapasitesi genişliyor
Reklam

Atık Getirme Merkezi’nin kapasitesi genişliyor

17 Ağustos 2022 - 16:42
Reklam

Pendik Belediyesi Atık Getirme Merkezi’nin kapasitesini artırıyor. Her gün tonlarca ürünün toplanıp ayrıştırıldığı merkeze Tehlikesiz Atıklardan Türetilmiş Yakıt Üretim Merkezi(SRF Tesisi) kuruluyor. Tesis hizmete girdiğinde atıklardan enerji santrallerine alternatif yakıt kaynağı sağlanacak.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Türkiye’nin ilk 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinde kapasite genişliyor.4 bin metrekareden 7 bin metrekarelik alana genişleyen tesiseTehlikesiz Atıklardan Türetilmiş Yakıt Üretim Merkezi kuruluyor. Ambalaj atıklarındanatık eşyaya, tekstil atıklarından atık pile 14 farklı atık grubunda her gün tonlarca ürünün toplanıp ayrıştırıldığı tesis, yakıt üretim merkezinin hizmete girmesiyle enerji santrallerine yakıt sağlayacak.

SRF Merkezi nasıl çalışacak?

Merkezde ahşap atıkları, tekstil ürünleri ve hacimli atıklardan elde edilen materyaller geri kazanım tesislerine yeniden hammadde üretilmek üzere geri dönüşüm tesislerine gönderilecek. Ahşap, sünger ve tekstil grubu ürünlerden geriye kalanatıklar ise parçalanarak biokütle halinde enerji santrallerinde alternatif yakıt kaynağı olarak değerlendirilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞ ARAMAK İÇİN GELDİĞİ ESBİM’DE BAŞKALARINA DA UMUT OLDU
İŞ ARAMAK İÇİN GELDİĞİ ESBİM’DE BAŞKALARINA DA UMUT OLDU
Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı
Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın...