BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT CHP’NİN 98. KURULUŞ...
Reklam

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI RIZA AKPOLAT CHP’NİN 98. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

10 Eylül 2021 - 09:54


Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98’inci kuruluş yıl dönümü törenine katıldı. Levent Huzur Parkı’nda gerçekleşen törende Akpolat, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu ve tarihsel süreçte birçok bedel ödediğini söyledi. 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü Beşiktaş’ta Huzurevi Parkı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, CHP Önceki Dönem Genel Başkanı Altan Öymen, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihsel süreçte zor dönemlerden geçtiğini anlatan CHP Önceki Dönem Genel Başkanı Altan Öymen, “Cumhuriyet Halk Partisi savaşı bitirmiş, galibiyetle zaferle barışı kurmuştur” dedi.


CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Fil ise konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin savaş meydanlarındaki kahramanlar tarafından kurulduğunu belirterek “Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve demokrasiyi inşa etmek için çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz’’ dedi.
Rıza Akpolat: CHP Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Değerlerinin Tapusudur 
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve Cumhuriyet değerlerinin tapusudur, sigortasıdır. Biz kuruluş felsefemizin sorumluluğunun bilinciyle dün de halkımızın yanındaydık, bugün de halkımızın yanındayız, yarın da halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partimizin 98’inci yılını kutluyorum. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu ülkenin bağımsızlığı için bedel ödemiş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.’’


Yapılan konuşmalarında ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihsel sürecini anlatan resim sergisi katılımcılar tarafından ziyaret edildi. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ’TA DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ İÇİN FARKINDALIK ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BEŞİKTAŞ’TA DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ İÇİN FARKINDALIK...
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi genç yetenekleri bekliyor
Kartal Belediyesi Sanat Akademisi genç yetenekleri bekliyor