BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ AKAT MAHALLESİ’NDE DEPREM TATBİKATI...
Reklam

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ AKAT MAHALLESİ'NDE DEPREM TATBİKATI DÜZENLEYECEK

11 Ağustos 2022 - 18:01
Reklam

Beşiktaş Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremi’ni anma ve olası İstanbul depremine karşı hazırlıklı olunması amacıyla 13 ve 14 Ağustos’ta deprem tatbikatı düzenleyecek. AFAD, İBB İtfaiye Daire Başkanlığı, İBB AKOM, İMOB, İZEV, TAP, Dağ Arama Kurtarma ekibi ve Köpekli Arama Kurtarma Derneği gibi STK’lar iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan tatbikat Akat Mahallesi Zeytinoğlu Caddesi’nde bulunan boşaltılmış iki binada gerçekleştirilecek.

Beşiktaş’ta 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23. yıl dönümü kapsamında deprem ve yangın tatbikatı düzenlenecek. İki gün boyunca sürecek olan tatbikatlar kapsamında arama kurtarma ekipleri ve yerel gönüllüler, alanlarda kurtarma istasyonları kurarak afetzedelere ulaşmaya çalışacak.

Enkaz alanında deprem sonrası oluşabilecek ikincil afetlerde doğal gaz patlaması sonrası oluşan yangın İstanbul İtfaiyesi tarafından söndürülecek. Afetzedeler, kurtarma ekipleri tarafından arınma işlemleri sonrası hastaneye sevk edilecek. 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, No: 59-61 Beşiktaş adresinde bulunan boşaltılmış iki binada gerçekleştirilecek olan tatbikatta siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞ ARAMAK İÇİN GELDİĞİ ESBİM’DE BAŞKALARINA DA UMUT OLDU
İŞ ARAMAK İÇİN GELDİĞİ ESBİM’DE BAŞKALARINA DA UMUT OLDU
Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı
Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın...