CHP Haftalık Değerlendirme Raporu Açıklandı
Reklam
Reklam

CHP Haftalık Değerlendirme Raporu Açıklandı

CHP’nin gündeme dair hazırladığı haftalık rapor oldukça ilginç bilgiler içerirken, ülkede uyuşturucu trafiğinin arttığını ve hayat pahalığının dayanılmaz noktalara ulaştığını gözler önüne serdi.

12 Mart 2023 - 19:57

Türk İş ve Sanat dünyasının önemli isimlerinden CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak imzası ile yayınlanan raporda birçok önemli konuya dikkat çekilirken, birçok konuya da özellikle vurgu yapıldı.

Uyuşturucu Konusu

Hazırlanan raporda işaret edilen en önemli noktalardan biri uluslararası narkotik kontrol kurulunun açıkladığı verilere göre uyuşturucunun Ortadoğu ve Avrupa’ya geçişte bir merkez olması yönünde yapılan tespite atıfta bulunularak ülkemizin uluslararası camiada saygınlığını yitirildiği belirtildi. İktidarın bu konuda yetersizliğine vurgu yapıldı.

Ekonomi Konusu

Türkiye’de işsizlik oranının % 22 seviyesine ulaştığı ve bu sayının içerisinde de 15-24 yaş aralığının oldukça yükseldiğine dikkat çekildi. Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle pide fiyatlarının daha bugünden 10 lira seviyesinden satılmaya başlandığı ifade edilerek, iktidarın enflasyonu % 55’e düşürdükleri konusunda övündüklerini ama buna rağmen ekmekte % 100 zam yaptıkları anlatıldı. Merkez Bankasının faiz düşürmesine karşın bankaların tüketici kredilerini ısrarla artırdıkları anlatılırken, deprem nedeniyle düşürülen kredi faizlerinin de kısa zamanda yeniden fahiş düzeylere çekildiği hatırlatıldı.

Dış Politika Konusu

Rusya’nın aracılığıyla Türkiye-Suriye arasında başlatılan normalleşme müzakerelerinde, Esad’ın ısrarı ve İran’ın devreye girmesiyle müzakereler ‘dörtlü formata’ dönüştüğünü ve müzakerelerde İran’ın da yer alacağının açıklanmasının gözlerden kaçmaması gerektiği vurgulanırken,  ABD Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanının aynı günlerde Suriye ve Irak’ı ziyaret etmeleri, buradaki Amerikan güçlerinin geri çekilmeyeceğini ifade etmeleri, ABD’nin yeni bir stratejiye yöneldiğini ve petrol bölgesini boş bırakmayacağını göstermesinin de olumsuz gelişmeler olduğu ifade edildi.

Seçim Konusu

Hazırlanan raporda yapılacak olan Genel seçimler için ise, 14 Mayıs, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bir dönüm noktasıdır. Ülkemizin dört bir yanında geleceğine umutla bakan milyonların oylarıyla tarihte yeni bir milat yazılacaktır. Tüm dünya Türkiye’de yeni bir dönemin ilanına tanık olacaktır. Denildi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda