Erdoğan: Ülkemizdeki enflasyon artışı diğer ülkelerin altında...
Reklam

Erdoğan: Ülkemizdeki enflasyon artışı diğer ülkelerin altında kalmıştır

12 Ocak 2022 - 12:03 - Güncelleme: 13 Ocak 2022 - 17:59

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında Türkiye'deki enflasyonun diğer ülkelere kıyasla düşük olduğunu söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Yeni yılla birlikte ülkemize ve milletimize hizmetlerimizi her zeminde olduğu gibi meclis çatısı altında da sürdüreceğimiz döneme girdik.

Görüldüğü gibi ülkemizi Türkiye modeliyle, dünyadaki en büyük 10 ekonomi arasına sokma çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Ülkesinin geçmişinden ve dünyanın bugününden bihaber gafillerin atıp tutmalarını kimi zaman üzüntüyle kimi zaman öfkeyle takip ediyoruz. Milletimizi kendi değerlerinden, geçmişinden, medeniyetinden koparanların ayak oyunlarını hatırlayın. Hazırlanan reformlara destek vermek yerine üzerine beton döken zihniyetin ipinin kimlerin elinde olduğunu bilmek için alim olmaya gerek yok.

Türkiye'de hangi dönemde her kim bu gidişin önünü kesmek, makus kaderi değiştirmek için adım atmışsa başına gelmeyen kalmamıştır.

AK Parti'nin 20 yıllık geçmişi de bu habis zihniyet ve gerisindeki güçlerle mücadeleyle geçmiştir. Kendi yaşadıklarımızı biz unutursak diğerleri hayli hayli unutur.

Ülkemizin uluslararası alanda nasıl ahlaksız tuzaklarla köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığını unutmadık.

Siyasi ve sosyal kaos denemelerini, PKK'dan DEAŞ'a kadar tüm terör örgütleri kullanarak şehirlerimize başlatılan saldırıları, FETÖ vasıtasıyla girişilen güç gösterilerini birer birer defettik. Biz hedeflerimizden kopmadıkça saldırıların cephesi genişledi.

Ekonomide 3-4 yılda yaşadığımız gelişmelerin sebebi de finans araçlarının bu cepheye alınmasıdır. Ekonomide karşımıza çıkan fotoğraf şudur. Türkiye 15 Temmuz'u defettikten sonra Batılı ülkelerin düşmanlığına maruz kalmıştır. Bunlardan ABD, ekonomimizi mahvetme tehdidini ortaya koymuş, kimi Avrupa ülkeleri de daha dolaylı yollarla aynı yaklaşımı sergilemiştir.

Savunma sanayi ürünlerinde ülkemize karşı uygulanan ambargo farklı bir boyuta taşınmıştır. Geçmişteki saldırılarda yaptığımız gibi, bu süreçte de hemen zayıf noktalarımıza yönelik tedbirlere başvurarak mücadeleye başladık.

Tabloyu düzeltmeye başladığımız bir dönemde koronavirüs salgını nüksetti. Pek çok devlet vatandaşlarına gerekli hizmeti sunmakta zorlanırken, Türkiye kendini korumaya almıştır. Yine bu dönemde cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sağladığı hızlı karar alma mekanizmalarından faydalandık.

Küresel üretim, tedarik ve enerji sektöründe yaşanan sarsılmalar pek çok soruna yol açmıştır. Gelişmiş ülkeler bir anda 5 katına, 7 katına çıkan enflasyon gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalmıştır.

Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Türkiye, döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla boğuşmaktadır. Ülkemizdeki enflasyon artışı diğer ülkelerin altında kalmıştır. İnşallah en kısa sürede bu şişkinliği ortadan kaldıracağız. Bunun yanında asgari ücreti yüzde 50 oranında artırarak, emeklilerimizin taban aylığını 2500 liraya çıkartarak milletimizin hiçbir kesimini enflasyon altında ezdirmedik ezdirmeyeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TELE1'e Kabaş cezası!
TELE1'e Kabaş cezası!
“Dünya bizi kıskanırken mumları hazır edin”
“Dünya bizi kıskanırken mumları hazır edin”