Erken teşhis hayat kurtarır!!
Reklam
Reklam

Erken teşhis hayat kurtarır!!

Kanser hastalarına yardım derneği Tulıps yararına 22 Ekim 2022 tarihinde düzenlenen kanser hastalarına yardım derneği türkülerle şarkılarla şiir şölenine katılım beklenenin üstünde oldu

25 Ekim 2022 - 18:09 - Güncelleme: 03 Kasım 2022 - 12:38

Kanser hastalarına yardım derneği Tulıps yararına 22 Ekim 2022 tarihinde düzenlenen kanser hastalarına yardım derneği türkülerle şarkılarla şiir şölenine katılım beklenenin üstünde oldu. 700 biletin satıldığı bu etkinlikte Kıbrıs Alsancak Belediye başkanı Fırat Ataser, mütevazi kişiliğini göstererek programın başından sonuna kadar desteklerini esirgemediği gibi programda da misafirlere eşlik etti.


Programın başında Tulıps Genel başkanı Raziye Kocaismailoğlu günün anlamını ve önemini anlattı, bu etkinliğe yüreğini koyan, öncülük yapansınız diyerek Akşahinleri davet etti,

Şeniz Akşahinler ise Üçüncüsünü yaptığı bu etkinliğin devamının olacağını bu sayının gittikçe artacağını belirtti. Türkiye’den gelen tüm misafirlerine ve Kıbrıs’tan katılan tüm şair sanatçı dostlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Gözyaşlarına hakim olamayan Şeniz Akşahinler  sitemlerini belirtti; Keşke biz bu yardımlaşma dernekleri’ni ilaç paraları toplamak için yapmış olmasak, bu gibi kurumların çözebileceği sorunlar olmasa bizler bu etkinlikleri sadece onların sevinçleri için kutlama yapılan şölenlere çevirsek diyerek konuşmasına devam etti. Erken teşhis hayat kurtarır, bizler sağlık taramamızı kontrollerimizi yaptıralım mesajını verirken her zaman bir umut vardır dedi.

Türkiyeden katılan sanatçı, şair ve ozanlar  birbirinden güzel eserleriyle  coşkulu anlar yaşattılar. Kıbrıslı sanatçı ve şairlerinde aynı performansla eşlik etmesi kardeşliği özlem’i ve Kıbrıs halkının misafirperverliğini gözler önüne serdiler. Geç saatlere kadar süren etkinlikte programı gözünü kırpmadan izleyen izleyiciler salonu alkış seslerine boğdu. Program bitiminde  tulıps genel başkanı Raziye hanım katılımcılara teşekkür belgesi verirken Şeniz Akşahinler ise hazırlattığı plaketlerle sanatçıları, basını ve şair dostllarını onure etti.

2022/10/2022-10-25-18-13-40.jpg
2022/10/2022-10-25-18-13-46.jpg
2022/10/2022-10-25-18-13-54.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i 4 Şubat Cumartesi akşamı için tv100'e davet etti
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i...
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti: Zülfü Livaneli ve Aylin Kotil açıklama yaptı
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti:...