İSTANBULLULAR MARK ELİYAHU’NUN EVRENSEL MÜZİĞİ İLE MUHTEŞEM...
Reklam
Reklam

İSTANBULLULAR MARK ELİYAHU’NUN EVRENSEL MÜZİĞİ İLE MUHTEŞEM BİR GECE YAŞADI

2022-2023 Üsküdar Kültür Sanat Sezonu dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Mark Eliyahu konseri ile Harem Meydanı’nda muhteşem bir müzik ziyafeti eşliğinde açıldı

29 Eylül 2022 - 12:18
Reklam

İSTANBULLULAR MARK ELİYAHU’NUN EVRENSEL MÜZİĞİ İLE MUHTEŞEM BİR GECE YAŞADI

2022-2023 Üsküdar Kültür Sanat Sezonu dünyanın en ünlü müzisyenlerinden Mark Eliyahu konseri ile Harem Meydanı’nda muhteşem bir müzik ziyafeti eşliğinde açıldı

Ücretsiz olarak gerçekleşen halk konserine başta Üsküdar olmak üzere İstanbul'un dört bir yanından müzik sever katıldı. Kamança üstadı Mark Eliyahu, birbirinden güzel eserleriyle konsere gelen herkesi mest etti.

Küçük yaşlarda başladığı müzik çalışmalarını dünyaya açılarak sürdüren kamança üstadı Mark Eliyahu şimdiye kadar Türkiye'de gerçekleştirdiği en büyük konseri için bu akşam Harem Meydanı'ndaydı. Üsküdar Belediyesi olarak 2022-2023 Kültür Sanat Sezonunun açılışı için organize edilen konser öncesi Üsküdar ve İstanbul'un dört bir köşesinden on binlerce sanatsever Harem Meydanı’na akın etti. Evrensel müziği ile dünyada milyonlarca hayranı bulunan Mark Eliyahu'nun konserinin başlamasını sabırsızlıkla bekledi.

Mark Eliyahu müzisyen arkadaşlarıyla birlikte sahneye çıktığında adeta yer yerinden oynadı. Eliyahu iki saati geçen konserinde en ünlü bestelerini Üsküdar ve İstanbullular için çaldı. Mark Eliyahu'nun, “Journey, Endlees, Open Sky, Through Me, Tribe, Uzaklara Savrulalım, Hope, Drops, Sunshine, Coming Back, Sands, Ballad For The Weeping Spring, Always Now, Do You Remember, Krav Shtiya, Tinnitus, Flood Dance, With You, Prayer, Temptation, Grateful, The Magnificent Nine, Brothers Getting Together” adlı besteleri Harem'den tüm İstanbul'a yayıldı.

Üsküdar belediye başkanı Hilmi Türkmen sezon açılışında yaptığı konuşmada, “Değerli Üsküdarlılar, İstanbul’un farklı yerlerinden akın akın Üsküdar’a gelen sevgili gençler, müzikseverler, sanatseverler… İstanbul’da, hatta tüm Türkiye’de beklenen, merak edilen bir gün, gece haline geldi artık. Üsküdar Belediyesi’nin 2022-2023 Kültür Sanat Sezonu Açılışına, kültürün, sanatın başkentine hoş geldiniz. Buradan bakınca muhteşem görünüyorsunuz.  Bütün güzellikler bir arada bu akşam.  Harem Meydanı’nda bu akşam çok güzel bir müzik eşliğinde, birlikte eğleneceğiz. Yine uluslararası bir sanatçıyla, müziğin evrensel gücüyle, bir dünya sanatçısıyla buluşacağız bu akşam.  Bize bir yıl boyunca yazdınız, söylediniz, keşke Mark Eliyahu Üsküdar’da konser verse dediniz. Biz de sizi dinledik. Mark Eliyahu bu akşam bizlere muhteşem bir konser verecek. Kendisi kültürümüze aşina bir isim. Dağıstan doğumlu, ustaca çaldığı Kamança’yı Azerbaycan’da üstad Adalet Vezirov’dan öğrenmiş. Türk çalgılarını, bizim ezgilerimizi, bizim duygularımızı dile getiren, tüm dünyayla paylaşan büyük bir sanatçıyla beraberiz. Üsküdar 3 semavi dinin ibadethanelerinin duvar duvara olduğu tek yer dünyada ve biz zevkle paylaştığımız, duygusunda birleştiğimiz, bizi büyüten, güzelleştiren şeye kültür diyoruz. Tüm yıl işte bu bakış açısıyla, hoşgörüyle etkinliklerimiz sürecek.’’ dedi.

Kültür sanatın kalbi, sanatın ve sanatçının dostu Üsküdar Belediyesi konserler, sergiler ve söyleşilerle dolu muhteşem bir kültür sanat sezonuyla sanatseverlerle buluşacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADIKÖY’ÜN KEDİSİ TOMBİLİ YUVASINA DÖNDÜ
KADIKÖY’ÜN KEDİSİ TOMBİLİ YUVASINA DÖNDÜ
SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ 88. YILDÖNÜMÜNDE KADINLARLA YÜRÜDÜ
SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ 88. YILDÖNÜMÜNDE KADINLARLA YÜRÜDÜ