Kızılay Hastanesinde Yüksek Muayene Ücretleri
Reklam
Reklam

Kızılay Hastanesinde Yüksek Muayene Ücretleri

Tüzel kişiliğe sahip olan, özel hukuk hükümlerine tâbi, kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ayrıca, Kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu olan Kızılay’ın Kartal’da faaliyet gösteren hastanesi yüksek muayene ücretleri ile vatandaşı şaşkına çeviriyor.

18 Mart 2023 - 12:21

Kahramanmaraş merkezli yaşanan şiddetli depremler sonrası tartışmaya açılan ve yaptığı çadır ve gıda malzemeleri satışı ile gündeme gelen Kızılay’ın Kartal’da faaliyetlerini sürdüren hastanesi de muayene ücretleri ve hastane uhdesindeki otoparklarından alınan yüksek ücretlerle gündeme geldi

Genellikle fakir ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara ücretsiz ya da cüzi bir ücret karşılığı hizmet vermesi gerekirken, en küçük bir muayene için dahi 600 lira talep ettiği vatandaşlar tarafından dile getirilen Kartal Kızılay Hastanesi ayrıca da muayene için araçları ile hastaneye gelen hastaların park hizmetinden de 40 lira tahsil etmesi şaşkınlık yaşanmasına neden oluyor.

Görevi gereği yardım ve yoksul insanlara hizmet etmesi gereken bir kurumun artık bir kar amacı güden kuruluşa dönmüş olması vatandaşların tepkilerine neden olurken, yardıma muhtaç insanların her zaman kapısını çaldığı Kızılay’ın bu şekilde ticari kazanç potasına sokulmasına ise şiddetle itiraz ediyorlar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sema Özbilen
    2 gün önce
    Kızılay yardım kuruluşu özelliğini kaybetti. Artık ticarethane gibi çalışıyorlar. Fakir, fukara umurlarında değil. Yazıktır, günahtır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda