“Maltepe’nin melekleri”nden kadına şiddetle mücadele...
Reklam
Reklam

“Maltepe’nin melekleri”nden kadına şiddetle mücadele semineri

Maltepe Belediyesi’nde çalışan psikolog ve sosyologlardan oluşan bir ekip, kadına şiddetle mücadele kapsamında, Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi üyelerine mini bir seminer verdi

25 Kasım 2022 - 16:05

“Maltepe’nin melekleri”nden kadına şiddetle mücadele semineri

Maltepe Belediyesi’nde çalışan psikolog ve sosyologlardan oluşan bir ekip, kadına şiddetle mücadele kapsamında, Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi üyelerine mini bir seminer verdi. Ağırlıklı olarak erkeklerin yer aldığı seminerde kadına şiddetle mücadele konusunda bilgiler verildi.

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli psikolog ve sosyologlardan oluşan 3 kişilik bir ekip, Maltepe Kaymakamlığı ile birlikte yürütülen ”Kadına El Kal-ka-maz!” projesi kapsamında Altın Yıllar Sosyal Yaşam Merkezi’nde mini bir seminer verdi. ‘‘Kadına El Kal-Ka-Maz!’’ başlıklı broşürlerin de dağıtıldığı seminer, videolu bir sunum eşliğinde başladı. Videolu sunumda kadına yönelik şiddetin türleri ve mücadele yolları anlatıldı.

ŞİDDETİN TÜRLERİ ANLATILDI

Eğitimde, temel hak ve özgürlükler kapsamında kadına şiddetin türlerini detaylı olarak ele alan Uzman Psikolog Büke Okyay, ‘‘Kadına yönelik şiddet; kadınların maruz kaldıkları fiziksel, cinsel, ekonomik ve psikolojik eylemler olarak karşımıza çıkar. Şiddetin etkisi sadece şiddet görenle sınırlı değildir, şiddet topluma ihanettir. Sorunlarımızı konuşarak çözmeliyiz. Sürekli hata aramaktan kaçınmalıyız. Sinirlendiğimiz zaman agresif davranışlar sergilememeliyiz. Anlaşmazlıkları olumlu bir şekilde çözmeye gayret göstermeliyiz. Hakaret ve küfür içeren sözler kullanmamalıyız. Öfke kontrolünü sağlamak için gerektiğinde kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz ve bizi daha iyi anlayabilecek uzman kişilerin destek almalıyız.” ifadelerini kullandı.

Bilgilendirmeden oldukça mutlu olduklarını söyleyen merkez üyeleri, belediye ekiplerine duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i 4 Şubat Cumartesi akşamı için tv100'e davet etti
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i...
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti: Zülfü Livaneli ve Aylin Kotil açıklama yaptı
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti:...