Simurg Resim Sergisi Kartal Belediyesi’nde Açıldı
Reklam
Reklam

Simurg Resim Sergisi Kartal Belediyesi'nde Açıldı

Kartal Belediyesi, Nesrin Demirbilek’in kişisel sergisi “Simurg” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor

30 Eylül 2022 - 18:43 - Güncelleme: 30 Eylül 2022 - 18:51
Reklam

Simurg Resim Sergisi Kartal  Belediyesi’nde Açıldı

 

Kartal Belediyesi, Nesrin Demirbilek’in  kişisel sergisi “Simurg” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Efsaneye göre anka kuşu bütün kuşların hükümdarı olarak bilinir. Kaf Dağı ile beraber aynı zamanda Habeş Diyarında yaşadığına inanılır. Aynı zamanda bilgi ağacında yaşaması ile beraber her şeyi bildiği iddia edilir. Diğer tüm Kuşlar Anka kuşuna inanır ve kendilerini kurtaracağına dair inanç beslerlermiş. 

Serginin açılışı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen Başkan Yardımcısı Adem Uçar tarafından gerçekleştirildi. Kırk eserden oluşan, sulu boya ile tükenmez kalem ağırlıklı çalışılan, kuş ve göz figürlerinin yoğun olarak kullanıldığı sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Sanatçı Nesrin Demirbilek’in ilk kişisel sergisini Kartal Belediyesi’nde düzenlemesinin çok değerli olduğunu söyleyen Adem Uçar “Başta Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel, belediye ailemiz ve tüm Kartal halkı adına size teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımızın seçim bildirgesinde de belirttiği ‘Kartal’ı kültürün, sanatın ve sporun başkenti yapacağız’ düşüncesinin yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” diyerek sanatçıya çiçek takdiminde bulundu.

Çiçeği kabul eden Nesrin Demirbilek ise ilk kişisel sergisini Kartal Belediyesi’nde yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, Başkan Gökhan Yüksel ve ekibine kendisine bu fırsatı sundukları için teşekkür etti.

Sergi, Kartal Belediyesi’nin ana hizmet binası giriş katında bulunan fuaye alanında 10 Ekim Pazartesi gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADIKÖY’ÜN KEDİSİ TOMBİLİ YUVASINA DÖNDÜ
KADIKÖY’ÜN KEDİSİ TOMBİLİ YUVASINA DÖNDÜ
SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ 88. YILDÖNÜMÜNDE KADINLARLA YÜRÜDÜ
SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ 88. YILDÖNÜMÜNDE KADINLARLA YÜRÜDÜ