Tiyatronun temelleri Maltepe’de masaya yatırıldı
Reklam

Tiyatronun temelleri Maltepe'de masaya yatırıldı

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği 3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleştirilen dört atölyede tiyatronun yapı taşları ele alındı.

09 Ekim 2021 - 16:23

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği 3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleştirilen dört atölyede tiyatronun yapı taşları ele alındı.

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği 3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali, sahneye konulan oyunların ve söyleşilerin yanı sıra, önemli başlıklara sahip atölyeleriyle de dikkat çekti. Festivalin üçüncü gününde tiyatroyu tiyatro yapan yapıtaşları birbirinden değerli uluslararası isimlerin rehberliğinde gerçekleştirilen atölyelerde masaya yatırıldı. Duygular, kelimeler, hareket, gözlem gibi tiyatronun en öz meselelerin ele alındığı atölyelerde katılımcılar önemli tecrübeler edindiler.

DUYGULAR, SESLER, HAREKET VE GÖZLEM

Sırbistan’dan Ivana Nedeljkovic’in rehberliğinde gerçekleştirilen “Duyguya Ulaşma Teknikleri” başlıklı atölyeye, bir önceki gün Maltepe Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kubilay Erdelikara’nın yönetmenliğini yaptığı “Deli” oyununda sahne alan Özbek oyuncular da katıldı. Nedeljkovic, atölyesinde önemli olanın duyguları aktarmak değil, önce onları yaşamak olduğunun altını çizdi. Azerbaycan’dan Elshad Ahmedli ise Gözlem ve Karakter Analizi başlıklı atölyede, karakter analizi üzerine tecrübelerini paylaştı. Belen Bouzas’ın (İspanya) “Hareket Kontrolü” başlıklı atölyesinde kadınlar beden dili ve hareket üzerine oldukça eğlenceli bir çalışma gerçekleştirdiler. Günün bir diğer atölyesi ise Natalia Polovynka rehberliğinde gerçekleştirilen “Kelime ve Ses” başlıklı atölyeydi. Avrasya Tiyatrolar Birliği Başkanı Aleksandr Kniga da Rus meslektaşının atölyesine katılanlar arasındaydı.

2021/10/2021-10-09-16-28-47.jpg
2021/10/2021-10-09-16-28-54.jpg
2021/10/2021-10-09-16-28-59.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI AVRUPA’DAN MADALYA İLE DÖNDÜ
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI...
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ’
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA...