Ünlü meteoroloji uzmanı açıkladı: 5 atom bombası gücünde...
Reklam
Reklam

Ünlü meteoroloji uzmanı açıkladı: 5 atom bombası gücünde vortex geliyor günlerce evde mahsur kalınabilir

İstanbul'da beklenen kar yağışı hakkında ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den flaş açıklamalar geldi. Türkiye haritası paylaşan Kerem Ökten, geçtiğimiz yıl yaşanan kar yağışını hatırlattı, "Geçen seneki vortex enerji 3 atom bombası gücündeydi, bu seneki 5'e çıkabilir" ifadelerini kullandı. Peki İstanbul'a kar ne zaman gelecek? İşte Kerem Ökten'in gündeme düşen bomba açıklamaları.

27 Ocak 2023 - 11:13 - Güncelleme: 27 Ocak 2023 - 13:35

Türkiye kuraklıkla boğuşurken beklenen kar yağışı bir türlü gerçekleşmiyor. Uzmanlar yağışların gelmemesi halinde bir çok kriz yaşanacağını vurgularken Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki hafta birçok ilde ve başta İstanbul'da kar yağışının beklendiğini açıkladı.

Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten ise iddialı açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin kar haritasını paylaşan Ökten, yakın zamanda kar yağışının başlayacağını duyurdu.

Meteoroloji Uzmanı Ökten, kar yağışı ve vortex ile ilgili de çeşitli bilgileri paylaştı. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da yaşanan vortex ve kar yağışını hatırlatan Ökten, "Bu sene daha güçlü olacak" dedi.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'in açıklamalarından önemli noktalar şöyle:

“İstanbul için modellerin mutabık olmaya başladığı bir sistem var. Bir çok senaryo bize vortex veriyor. Yani 24 Ocak 2022'deki gibi. Karadeniz suyu bu sene çok sıcak. Geçen seneki vortex enerji olarak 3 atom bombası gücündeydi. Bu seneki 5'e çıkabilir. Yakında açıklama yapacağım” dedi.

Ökten, İstanbul’un kar durumu hakkında ise, “Kar haritasında İstanbul'a takılmayın. İstanbul'u adım adım artırıyor. Her güncelleme artacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından harita paylaşan Kerem Ökten, "Şu görüntünün güzelliğine bir bakabilir misiniz? Mor renkler ve tonları kar. Ülkenin yarısı etkili kar alırken, Karadeniz'den mor renkler Marmara'ya yola çıkmış" ifadelerini kullandı.

Ökten İstanbul için tarih de verdi: Bu kar örtüsü değil. 5 Şubat günü 6 saatlik yağış...

Türkiye ocak ayında olmamıza rağmen kurak bir dönem geçiriyor. Yağışlar yeterince yağmadığı gibi kar yağışı da görülmedi. 

Doğuda bu aylarda metrelerce kar görülmesi gerekirken geçen yılın aynı dönemine göre bu yıl yeteri kadar kar yağışı görülmedi. Geçen sene bu dönemlerde İstanbul'da kar varken, şu anda ise yok.

Türkiye'de son günlerde en çok konuşulan biri de kar yağışı oldu. Öyle ki vatandaşlar sık sık 'Kar ne zaman yağacak' sorusunu soruyor. Bu sırada Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, adeta iple çekilen kar yağışıyla ilgili "Çok güzel gelişmeler var" dedi.

Yağışlar cuma gününü işaret eden Ökten, "Müjdelerimi bekleyin" derken ayrıca İstanbul ve Marmara'da havanın her saat soğuyacağını ifade etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
CHP Kartal Örgütü Basın Mensuplarını Kahvaltıda Ağırladı
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda
Tecrübeli Bürokrat Milletvekilliği Yolunda