Süleyman Kılıç yazdı: Gürsel Tekin'in sözleri üzerinden...
Reklam
Reklam
Süleyman kılıç

Süleyman kılıç

Süleyman Kılıç yazdı: Gürsel Tekin'in sözleri üzerinden kutuplaştırma yapılıyor

 

Sayın Mv.Gürsel Tekin TV100'de HDP'ye bakanlık verilebilir dediği için bölücü kutuplaştırıcı bir tartışma iklimi yaratılmaya, kişisel bir düşünce üzerinden CHP’ye vurmaya, 6 masanın ayaklarını dürtmeye çalışmak acizlikten başka bir şey değildir de nedir?
     Siyasi partiler yasaları çerçevesinde faaliyet yürüten, TC. devlettinin partilere yasalar çerçevesin de verilen milyonlarca lirayı alan,  ülkemizde milyonlarca yurttaşın destekleyerek oyunu veren HDP partisine bakanlıkta verilebilir dediği için linç girişimi tamda ABD emperyalizmin mikro milliyetçilik düşüncesini kendisi değil mi…! Diyelimki yarın HDP birinci parti olarak seçimi kazandı Başbakanlığı vermeyecek misiniz? Bundan daha  doğal ne olabilir ki?
     Kimlik, milliyetçilik kışkırtması ile ucuz siyaset yapan, kendi iktidarı için ülkenin Suriye, Irak gibi bir hale gelmesine yol verenlerin vatanseverlik ile hiçbir ilgileri yoktur.
Aslında Kürt meselesinin eşitlik ve kardeşlik temelinde barışçı olarak çözülmesine karşı siyaset yapan güçler Türkiye'nin ABD, AB,Rusya, İsrail gibi  ülkeler tarafından vesayet altına alınmasına hizmet etmektedirler. Kürt meselesinin çözülmesini istemeyenler tıpkı emperyalist güçler gibi bölgemizde Arap, Acem, Türk, Kürt, Sünnî, Şii halkların birbirini kırmasını teşvik etmekte ve bu güçlere hizmet etmektedirler.
       Bir düşünelim ABD, AB,Rusya  İsrail gibi güçler bölgemizdeki  ülkelerin ve halkların sorunlarını barışçı temelde çözmesi ve giderek büyük bir demokratik birlik   yolunda ilerlemesini ister mi  yoksa  şimdiki  gibi çatıştırıp birbirlerini zayıflatıp giderek  dağılmasınımı ister?
       Emperyalizme ve "Büyük İsrail"e politikalarına hizmet edenler HDP yi, Kürt yurttaşları ötekileştirip çatışmaların devam etmesini ülke kaynaklarının heba edilmesini bölgede ülkelerin arasında barışın olmasını barışın gelişmesini istemiyen emperyalizm kuklası siyasete hizmet değilde ne dir...
Süleyman KILIÇ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar