A101 YASAKLARI TANIMIYOR

A101 YASAKLARI TANIMIYOR

A101 Yeni Mağazacılık A.Ş. veya kısaca A101 olarak bilinen market zinciri zorlu pandemi günlerinde işçileri erken ve kötü koşullarda çalışmaya zorluyor.

16 Nisan 2021 - 15:22

A101 market zinciri koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararları tanımıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamış ve ardından İçişleri Bakanlığı da 14 Nisan 2021 Çarşamba günü koronavirüs tedbirleri kapsamında "Kısmi Kapanma" konulu bir genelge yayınlamıştı.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Kısmi Kapanma” konulu genelgede market çalışma saatleri ile ilgili şu ifadelere yer verilmişti:

"Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. 

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Zincir marketler ise saat 10.00’da açılacak."

A101 ÇALIŞANLARINA 7.30'DA İŞBAŞI EMRİ

Ancak alınan bu karara A101 yöneticilerinin uymadığı açık bir şekilde görülüyor.

Edindiğimiz WhatsApp ekran görünütlülerine göre A101 mağaza yöneticileri, kısıtlamalara rağmen işçileri erkenden işe çağırmaya devam ediyor. Yasakları tanımıyor.

İşçilere 07.30'da işbaşı yaptıran A101 yönetimi ve yöneticileri işçilere mobbing uykulayarak çalılşmaya zorluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'den Bayram Mesajı
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'den Bayram Mesajı
SU SPORLARININ YENİ MERKEZİ KARTAL
SU SPORLARININ YENİ MERKEZİ KARTAL