ÇEKİŞMELİ GEÇEN SEÇİMİN GALİBİ ÖZGÜR ERDEM
Reklam

ÇEKİŞMELİ GEÇEN SEÇİMİN GALİBİ ÖZGÜR ERDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nın Olağanüstü Kongresi’nde seçim heyecanı yaşandı. Katılımın yoğun olduğu  seçimde Özgür Erdem, yeni ilçe başkanı oldu. 

29 Ağustos 2021 - 20:50 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 09:56

 

CHP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı'nda 9 yöneticinin istifasının ardından gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre, bu sabah saat 10:00'da Sultanbeyli Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrede Hayati Bozkaya, Özgür Erdem ve Sinan Eker CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı olabilmek için delegeler tarafından oylandı. Divan açılış konuşmasıyla başlayan kongrede sırasıyla Hayati Bozkaya, Özgür Erdem ve Sinan Eker konuşmalarını yaptı, ardından oylama gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu kongrede partililer Sultanbeyli Kültür Merkezi'ne sığmakta güçlük çekti. Kültür Merkezi dışarısında da kalabalığın yoğun olduğu kongrede 130 delege oy kullandı. 69 oy ile rakiplerini geride bırakan aday Özgür Erdem, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı oldu. Çekişmeli geçen seçimde Hayati Bozkaya 31, Sinan Eker ise 30 oy aldı. 

KONGREDE GERGİN ANLAR
Öte yandan kongrede zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Oylama öncesinde Özgür Erdem'ün konuşmasını yaptığı esnada bir delegenin tepki göstermesi, Sultanbeyli Kültür Merkezi'nde gergin anların yaşanmasına neden oldu. Partililerin çabasıyla yatıştırılan gerginliğin ardından kongre, kısa bir aranın ardından devam edebildi. 

YENİ BAŞKAN KONUŞTU
Yeni CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Özgür Erdem seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada partisinin Sultanbeyli’de daha başarılı olması için elinden geleni yapacağını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI AVRUPA’DAN MADALYA İLE DÖNDÜ
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI...
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ’
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA...