CHP’li Bektaş, Konya milletvekili aday adaylığını açıkladı
Reklam
Reklam

CHP'li Bektaş, Konya milletvekili aday adaylığını açıkladı

16 Ocak 2023 - 12:17 - Güncelleme: 16 Ocak 2023 - 12:50

 

CHP Konya İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen devir teslim törende, partisinden milletvekili aday adaylığı için istifa eden Barış Bektaş, CHP Konya Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Novotel’de gerçekleşen törene CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Konya Milletvekili adayı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Eski il başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarıyla partililer, Millet İttifakından oluşan partilerin il başkanları, sendikalar ve STK temsilcileriyle partililer katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, “İl yönetim kurulumuzun oy çokluğuyla il başkanı seçilmemden dolayı il yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Yılmadan korkmadan mücadelemize devam edeceğiz. Bizim tek gayemiz adaleti, barış ve demokrasimizi güçlendirerek, partimizin iktidarını sağlamaktır. İl Başkanlığımızı yapan ve Konya Milletvekili aday adaylığını açıklayan Barış Bektaş’a bugüne kadar partimize yaptığı katılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Konya’da en büyük parti olacağız”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener seçimlerde Konya’da en büyük parti olacaklarını belirterek, “Seçimlerde Konya’da en büyük parti olacağız. İnsan hayatında olduğu gibi siyasette de bazı dönüm noktaları olur. Bu dönemler hem siyasetçiler hem de siyasi partilerin geleceği açısından önemli noktaları oluşturur. Her seçimle birlikte yeni yeni isimler ortaya çıkar ve her yeni seçimle beraber yeni iktidarlar belirlenir. Ancak ortaya çıkan sonuçlar hiçbir zaman anlık sonuçlar değildir. Millet ittifakı birlikte ve omuz omuza seçimlerde başarılı olacaktır ve parlamentoda milletvekillerinin büyük çoğunluğuyla iktidara geleceklerdir. Asıl temponun yükseleceği dönem yeni başlıyor. Şimdi daha yürekten seçimleri kazanacağımıza inanıyoruz. Bu ülkenin dertlerini CHP çözer, millet ittifakı çözer. Konya'da ve tüm Türkiye'de iktidar değişikliğini görüyoruz. Cumhuriyet tarihinde hiçbir kimse iktidarın yaşattığı bozuk bir yapıyı ve piyasayı görmedi. Yüksek enflasyon, ekonominin bozukluğu, krizler ve hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Bizler hep birlikte ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için partimizi iktidar yapmalıyız."

“Konya iktidara verdiği desteğin karşılığını alamadı”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik konuşmasında iktidarın Konya’ya hak ettiği desteği vermediğinin üzerinde durarak, “Konya iktidara verdiği desteğin hiçbir zaman karşılığını alamadığı gibi, hep ihmal edildi. Hani Metro yapılacaktı. Lafta kaldı. 28 Ocak'ta Genel Başkanımız Konya'ya gelecek. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapma hedefindeyiz. Basınımız ve gençlerimiz bizim iktidarımızda daha çok özgür olacaktır. Konya’dan birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Genel Başkanımız ve şahsım Konya’nın yanındayız. İl Başkanımız ve Barış Bektaş’ın yanındayız” diye konuştu.

Partimiz CHP, iktidara gidiyor

CHP Konya Milletvekili Aday adaylığını açıklayan Barış Bektaş konuşmasında CHP’nin iktidara gittiğini ifade ederek, “ 20 yıllık iktidar Cumhuriyeti yok etti. Bizim mücadelemiz bireysel bir mücadele değildir. Geldiğimiz noktada sahipsiz bir Anadolu sahipsiz bir halk mevcuttur. Nereden geldiğine bakmadan vatandaşımıza sahip çıkacağız. Tüm yurttaşlarımıza eşit mesafede duracağız. Neye saldırı varsa onun yanında olacağız. Sadece kadına doğaya, insana, canlıya yapılan saldırılarda değil her saldırının karşısında olduk. Biz bu toplumun her kesimiyle kucaklaştık. Kucaklaşmaya da devam edeceğiz. Ben bir köy çocuğuyum. Cumhuriyetin sağladığı imkânlarla eğitimimi tamamladım. Serbest avukatlık yapmaktayım. 5 yılda partimizin il başkanlığını yaptım. Şimdi bir köy çocuğunun il başkanı olma şahsı yoktur. Çocuklarımızı bey efendi sınıflandırıyor. Partimiz CHP iktidara gidiyor. Yeni il başkanımız ve yönetimlerimiz bu anlayışla hareket ederek, partimizin iktidarına destek vereceklerdir. Hepiniz yanımda oldunuz. Birlikte mücadele ederek, dedikodu üretmedik. Amacımız partimizin genel başkanını Cumhurbaşkanı yapmak ve iktidar olmaktır. Partimizin Konya Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Amacım para pul makam değil. Konya’ya Konyalıya hizmet olup, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümünü katkı sunmaktır. Bugünü kadar beraber çalıştığımız il yönetim kurulu

üyelerimize, ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza, sendikalarımıza, STK temsilcilerine, Millet İttifakındaki partilerin il başkanlarına, Konya basınına ve partililerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Barış Bektaş görevini CHP Konya İl Başkanı olarak seçilen Bekir Yaman'a devretti.

Daha sonra CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman Barış Bektaş’a, bir plaket vererek, başarılı diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i 4 Şubat Cumartesi akşamı için tv100'e davet etti
Uğur Dündar'dan Meral Akşener'e açık davet. Dündar, Akşener'i...
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti: Zülfü Livaneli ve Aylin Kotil açıklama yaptı
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olabilecekleri iddia edilmişti:...