Sarıgül’den HDP Açıklaması
Reklam

Sarıgül'den HDP Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, HDP'ye kapatma davasına ilişkin, "Milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim" dedi.

23 Haziran 2021 - 15:06

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, siyasetin gündemindeki bazı konulara ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

AKP'nin tepki ve uyarılara rağmen vazgeçmediği Kanal İstanbul projesine değinen Sarıgül, bu projenin millete, kamuya, doğaya ve çevreye hiçbir yararı olmadığını dile getirdi.

"Kanal İstanbul'un, milletin iradesine ve geleceğine karşı durmak olduğunu" savunan Sarıgül, "Tarihte İstanbul, Osmanlı'nın kalesi, bugün de Cumhuriyetimizin yanan meşalesidir, bu kaleyi koruyalım, meşaleyi söndürmeyelim." ifadesini kullandı.

HDP'ye yönelik kapatma davası için de görüşünü açıklayan Sarıgül, parti kapatmanın, demokrasi ve özgürlükler meselesi olduğunu belirterek "Kapatılan her parti, tekrar açılmış, bu defa daha çok oy almış. Kapatılan her parti, yeniden kurulmuş hem de iktidar olmuş. O halde bu sonuçsuz kavga niye yapılıyor? Suç işleyen partiliye ceza verelim, suçu ağırsa onlara siyaset yasağı da getirelim, ama milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim, seçmenle savaşmayalım. Ceza ve sorumluluk şahsidir ve bireyseldir." değerlendirmesini yaptı.

Sarıgül, koronavirüs tedbirleri kapsamında müzik sesinin saat 24.00'e çekilmesini de eleştirerek, yasağı "çağdışı" olarak gördüğünü belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR ATAŞEHİR İÇİN...
ŞİDDETİN OLMADIĞI BİR ATAŞEHİR İÇİN...
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
KARTAL’DA PARKLAR VE YEŞİL DOKU HER GEÇEN GÜN ARTIYOR