Yol medeniyettir
Reklam

Yol medeniyettir

MARDİN’in Nusaybin İlçesine bağlı Düzce Köy yolu, köylülerin korkulu rüyası oldu. Nusaybin’den 15 km uzaklıkta bulunan ve köylülerin “Azap Yolu” diye tabir ettiği Düzce köy yolunun 7 kilometresi asfaltlanırken, kalan 8 kilometresine uzun yıllardır bir kazma bile vurulmadığı için ulaşımda aksamalara yol açıyor.

16 Eylül 2021 - 14:03

 

Haber merkezimize ulaşan Düzce Köyü Muhtarı Yusuf Kılıç,Düzce mahalle halkı adına mardinbüyükşehir  ve Nusaybin ilçe belediyesinden rica ediyoruz bir an önce müdahaele edilmesini yıllardır çektiğimiz bu çileleye son verilmesini istiyoruz. hizmette sen ,ben ,sağ ,sol muhafazakar ,ateist, din, dil ,ırk olmaz ülkede adalet onuda eşitlik kavramı neyse hizmette de aynısıdır.onun için işallah ve umud ediyoruz sesimizi duyacaklar ve yıllardır çektiğimiz çileye son vereceklerdir. 

 

yollarının bir kısmının asfaltlandığını ancak, kalan diğer kısmın köylüleri perişan ettiğinden yakındı. Kalan bölümünün de asfaltlanması amacıyla yetkililere dilekçeyle başvurduklarını belirten Muhtar Kılıç, “Yolumuzun yapılması için defalarca yetkililere dilekçeyle müracaat ettik. 5 dakikalık yol, oluşan çukurlar nedeniyle 30 dakikalık yola dönüştü. Bu yüzden adeta azap yoluna dönüşen köy yolumuzun biran önce onarılmasını istiyoruz’” dedi.

Yıllardır yolun düzeltilmesi için mücadele veren ancak bir türlü sonuç alamayan Kılıç, isyan etti!

 

YOL MEDENİYETTİR

Kılıç, iktidarın “yol medeniyettir” sloganına atıfta bulunarak, “Yılda 600 km yol yapılacağı belediyenin resmi kayıtlarında mevcuttur. Ama ne hikmetse bize imkanlar yetmiyormuş. Mevcut yöntem, yol medeniyettir, diyor. Evet bizde diyoruz. O zaman o medeniyeti bizede getirme sorumluluğunuz vardır. Sorumluluğunuzu yerine getirin.

KOPYALA YAPIŞTIR CEVAPLAR

Yazılı olarak müracaatlarımızı görmeden cevapları kopyala yapıştır olarak veriyorlar. “Belediyenin imkanları dahilinde yapılacak”

denmesinden başka bir şey yapmıyorlar. Biz buna inamıyoruz. Defalarca CİMER, İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Ulaşım ve Altyapı Bakanlığı’na yazdık, ama sonuç aynı. Düzce halkı, adete hizmetten izole edilmiş bir şekilde. Yokmuşuz gibi davranmak bizleri üzüyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI AVRUPA’DAN MADALYA İLE DÖNDÜ
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT TOPLULUĞU SPORCULARI...
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ’
KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ‘ROBOTİK KODLAMA...